Haber

Bahçeli: MHP kendi logosuyla seçime girecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel seçimlerde bazı illerde AKP ile ortak liste oluşturacağı yönündeki iddiaları yalanladı.

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Cumhur İttifakı bünyesindeki MHP’nin kendi logosu ve adaylarıyla seçime katılacağını duyurdu.

Büyük Birlik Partisi ve Refah Partisi’nin yine kendi logoları ve adaylarıyla seçime katılma kararı aldıklarını hatırlatan Bahçeli, “Milli İttifakı oluşturan iki parti kendi isim, amblem ve adaylarıyla seçime katılabilecekken, Milliyetçi Hareket’in ortak liste hazırlamaya istekli ve muktedir olması doğru, mantıklı ve makul bir seçenek olmayacaktır” dedi.

Ortak liste tezlerini “MHP’yi küçük görme hatası” olarak tanımlayan Bahçeli, “Milli Hareket Partisi Genel Seçiminde tüm seçim çevrelerinde üç hilal amblemi ve değerli milletvekili adayları ile demokratik mücadelesini verecektir. ulaşmak”.

AKP’nin bazı anketlerde oyları yüzde 7 barajının altında kalan MHP ile birçok ilde ortak liste oluşturma planını gündeme aldığı iddia edildi. Milliyet gazetesinde yer alan bir haberde, Bahçeli’nin onay vermesi halinde bu illerdeki MHP’lilerin AKP listelerinden aday gösterilebileceği belirtildi.

DW/CO,HS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu