Haber

TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti’nin grup önerileri reddedildi

TBMM Genel Konseyinde CHP, HDP ve UYGUN Parti’nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.

Genel Kurulda, gündem dışı konuşmalar ve grup başkanvekillerinin değerlendirmelerinin ardından siyasi partilerin gündeme ilişkin önerilerine geçildi.

İYİ Parti’nin, ” İstanbul’da boşaltılan askeri ve kamu arazileri”, HDP’nin “iş kazaları”, CHP’nin ise “yargı yetkisi” bahislerinde verdiği araştırma önergelerinin ön görüşmelerinin bugün yapılmasına ait teklifleri ele alındı.

Görüşmeler sonunda YETERLİ Parti, HDP ve CHP’nin grup önerileri reddedilirken, AK Parti Grubu’nun gündem ve çalışma saatlerine ait önerisi kabul edildi.

Kabul edilen teklife nazaran, Polis Yüksek Öğretim Kanunu ile Kimi Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ve Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanun ile Kimi Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi gündemin ön sıralarına alındı.

Ayrıca Genel Kurul’un, görüşmelerine salı günü başlanan cemevlerine yönelik düzenlemeleri de içeren Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin bitimine kadar çalışması önerisi kabul edildi.

Daha sonra teklifin görüşmelerine geçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu