Haber

Sarıkız Meydanı yenilendi

Sarıkız Mahallesi’ndeki Sarıkız Meydanı, Edremit Belediyesi tarafından yenilendi. Vatandaş ve esnafın talepleri dikkate alınarak yapılan düzenleme ile meydana çağdaş bir görünüm kazandırıldı.

Sarıkız Mahallesi Çamlıyol Caddesi ile Leman Akpınar Caddesi’nin ortasında yer alan Sarıkız Meydanı, Edremit Belediyesi tarafından baştan aşağı yenilendi. Mahalle sakinlerinin ve esnafın talepleri dikkate alınarak yürütülen yeniden düzenleme çalışmaları kapsamında mevcut yol antik bazalt taşı ile yenilendi. Çevredeki ağaçların merkeze konumlandırılması ve yol kenarlarına konulan banklar ile esnafın ve halkın rahatlıkla kullanabileceği şekilde düzenlendi. Kordon uzunluğu ile uyumlu formda yapılan düzenlemede yeşil alana ışıklandırma ile çağdaş bir görünüm kazandırılmıştır. Efsanelere konu olan Sarıkız’ın heykeli meydana adını veren Kazdağları’na yerleştirildi.

Sarıkız Mahallesi Muhtarı Erhan Demirel, “Vatandaş ve esnafın görüşlerini dikkate alarak meydanı adına yakışır şekilde yenileyen Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve belediye ekiplerine teşekkür ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

espiye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu