Ekonomi

İklim Krizi, Karbon Ayak İzi ve ABD Konferansı MARİMDER Tarafından Düzenlenecek

Marmara Uluslararası Müteahhit İşadamları ve Sanayiciler Derneği (MARIMDER) tarafından Kocaeli’de “İklim Krizi, Karbon Ayak İzi ve Biz Konferansı” düzenlenecek.

MARİMDER’den yapılan açıklamaya göre, 8 Kasım’da gerçekleştirilecek konferansta “hava kalitesi yönetimi, Avrupa Yeşil Anlaşması ve Türkiye, iklim krizi, küresel ısınma ve karbon ayak izi, sera gazı emisyonlarının hesaplanması, KOSGEB Yeşil Dönüşüm Destek Programı, iklim krizi ve karbon Emisyon ölçümleri sürecinde pompaların enerji verimliliğindeki rolü, yenilenebilir enerji kaynaklarının ruhsatlandırma süreçleri, sürdürülebilir dünyaya giden yolda çevre mühendisliği, sürdürülebilir fabrika yönetimi ve yaşam döngüsü analizi gibi alanlarda sunumlar yapılacak .

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın katılması beklenen programda çok sayıda akademisyen ve branş uzmanı konuşma yapacak.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen MARİMDER Başkanı Ramazan Öztürk, konferans katılımcılarının ve tüm paydaşların karbon azaltım çalışmalarını yönetmelerine ve koordine etmelerine yardımcı olmayı hedeflediklerini söyledi.

Konferans programına “www.sanayidekarbonzirvesi.com” adresinden ulaşılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu