Haber

AK Parti Genel Merkezinde Siyasi Partiler Arası Kutlama Töreni

AK Parti Genel Merkezi’nde Ramazan Bayramı münasebetiyle siyasetler arası kutlama töreni düzenlendi.

Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde AK Parti Genel Merkez’de düzenlenen bayram töreninde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, Ankara Milletvekili Orhan Yeğin, Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Aydın ve Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyesi Osman konuk oldu. Ertuğrul Yörük. karşıladı. Basına açık yapılan görüşmelerde AK Parti heyeti, ziyafet için gelen parti heyetlerine çikolata ve baklava ikramında bulundu.

Tören ilk olarak CHP heyetinin ağırlanmasıyla başladı. CHP’nin ziyaret heyetinde Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi (PM) Üyesi Murat Buyruk, Başbakan Üyesi Semra Demir ve Genel Lider Başdanışmanı Deniz Demir yer aldı. Törende heyetler kendi aralarında ziyafet çekti.

CHP heyetine yaptığı konuşmada hüzünlü bir bayram olduğunu hatırlatan Uygur, seçimler nedeniyle zorlu bir süreçten geçtiklerini kaydederek, “Sonu hayır olur inşallah. vefat etti ama biz o şehirleri diriltmek için güzel işler yapmaya ve müjdeler vermeye devam ediyoruz” dedi.

Uygur’un “Temellerimiz atılıyor, ilk köy evlerimizin anahtar teslimi bugün cumhurbaşkanımız tarafından gerçekleştirilecek. Büyük ve güçlü bir Türkiye yolunda emin adımlarla yürüyeceğiz” cümlesine yanıt olarak, “İnşallah siz başlayın, bitirip anahtarları teslim etmek bizim kaderimiz olacak.” “Biz bir kuruş almadan yapacağız. Vatandaşlarımızdan ücret almayacağız” dedi.

Uygur ise “14 Mayıs’ta güçlenerek geliyoruz” vurgusu yaptı.

“Cumhurbaşkanımızı ilk turda ezici çoğunlukla seçtireceğiz”

CHP heyetinin Kurban Bayramı ziyaretinin ardından Cumhur İttifakı ortağı MHP heyeti de ağırlandı. MHP tatil heyetinde MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MYK Üyeleri Nevin Taşlıçay ve Fatih Çetinkaya hazır bulundu.

AK Parti ve MHP görüşmesinde Durmaz, Uygur’un “Cumhur İttifakı olarak önümüzdeki dönemde yolumuza çok daha güçlü şekilde devam edeceğiz” demesinin ardından, “Kendisinden hiçbir şüphemiz yok. Çalışmalarda bizi işaret ediyor. sahada görüyoruz ve yapıyoruz.Allah’ın izniyle sayın cumhurbaşkanımızı birincil tıpta ezici bir çoğunlukla seçtireceğimizden hiç şüphemiz yok. Milletimize tek taahhüdü 7’li koalisyon olan bunun ötesine geçemeyen yapıyı kendisi görecek ve değerlendirecektir.Hele böyle olağanüstü felaketlerin olduğu süreçte böyle bir yapıya güveniyoruz.Başaramayacağını açıkça görüyor. duyuluyor ve bunu sahada hissediyor” dedi.

Uygur, seçimlere ilişkin de mesaj vererek, “Milletimiz bu anlamda her zaman ileri görüşlülüğünü, basiretini ve sağduyunu göstermiştir. İnşallah 14 Mayıs’ta sandığa damgasını vurur. Milletimize olan inanç ve güven.Cumhurbaşkanımızın liderliğinde millete hizmet yolunda en güçlü çoğunlukla onu seçtik.” Devam edeceğiz” dedi.

Ardından Hüda-Par, Büyük Birlik Partisi (BBP), Demokratik Sol Parti (DSP), Demokrat Parti, YETLERLİ Parti, Vatan Partisi, Anavatan Partisi ve Yeniden Refah Partisi’nden heyetler AK Parti’yi ziyaret etti.

Öte yandan AK Parti heyetine seçim bürolarına yönelik saldırılarla ilgili geçmiş olsun dileklerini ileten diğer partilerin heyetleri, bu tür saldırıların yaşanmaması gerektiğini söylediler.

Ayrıca yapılan görüşmelerde Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıların milletçe yarattığı tahribatın üstesinden geleceğine dair beyanat verildi. – ANKARA

haberbala.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu