Sağlık

Edremit Belediyesi’nden Bibliyoterapi Seansı

Edremit Belediyesi Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün Atatürk Gençlik Merkezi konferans salonunda düzenlediği Bibliyoterapi çalışmasının ikinci seansı gerçekleşti.

Edremit Belediyesi toplumsal belediyecilik alanında fark yaratmaya devam ediyor. Atatürk Gençlik Merkezi’nin hizmete girmesi ile fiyatsız hizmetler gerisi arkasına vatandaş ile buluşmaya başladı. Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde misyonlu Uzman Psikolog&Sosyolog Ferda Sayın’ın kolaylaştırıcılığında Atatürk Gençlik Merkezi’nde düzenlenen Bibliyoterapi çalışmasının ikinci seansı yapıldı. Clarissa Pinkola Estes’in kaleme aldığı “Kurtlarla Koşan Kadınlar” kitabının yol göstericiliğinde gerçekleşen bibliyoterapi çalışmasının ikinci seansında iştirakçiler kendilerindeki farklılıkları görmeye başladı. Her hafta farklı bir tecrübe yaşadıklarını söz eden iştirakçiler çalışmalardan memnuniyet duyduklarını lisana getirdi.

Bibliyoterapi, Eski Yunan’da bir kütüphanede kapı girişinin üzerinde yazılı olan “insan ruhunun iyileştirildiği yer” olarak anlatılmıştır. Kitaplar yolu ile uygulanan terapi biçim olan bibliyoterapi hakikat vakitte, yanlışsız kişi ve yanlışsız kitabı bir ortaya getirerek iç dünyalarını manaya ve irdelemesine imkan sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu