Haber

‘Cübbeli’ Ahmet iki AK Partili kadını hedef aldı: Cahil misiniz?

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, kadına yönelik şiddeti önlemek için çıkarılan 6284 sayılı yasayı savunan AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Hasret Güçlü ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a isim vermeden tepki gösterdi.

Cumhur İttifakı’na katılan Refah Partisi, kadına yönelik şiddeti önlemek için 6284 sayılı yasanın yürürlükten kaldırılmasını yeniden şart koştu. Bu talebe “kırmızı çizgimizdir” diyerek karşı çıkan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, İslamcı çevrelerin hedefi oldu. Aile Bakanı Derya Yanık da Özlem Zengin’e destek verdi.

Ahmet Mahmut Ünlü iki AK Partili kadını hedef aldı. Cübbeli, “Kadınların sözü esas değil” diyerek, “Allah Tayyip Bey’den razı olsun, İstanbul Sözleşmesi’ni feshetti ama kendi partisindeki kadınlar ayağa kalktı. Müslüman mısın, kafir misin, nesin? Kadının beyanı esastır diye bir şey var mı?”

Ahmet Mahmut Ünlü, “Hanımın ifadesi nereden çıktı? Hanımefendi saçma sapan söylemiyor mu? iftira atamaz mı? Hem erkekler hem de kadınlar atabilir. İslam’da böyle bir şey var mı? Gerçeğin ifadesi esastır. Bunu Fatih Erbakan dışında bu işle uğraşanların hiçbirinde görmedim. Hepimiz hızlı bir şekilde İstanbul Sözleşmesi’ni getireceğiz, ne bileyim. Kimse bununla uğraşmıyor. Allah ondan razı olsun Tayyip Bey feshetti ama partisindeki başörtülü kadınlar ayağa kalktı. Müslüman mısın, kafir misin, nesin sen? Hanımın beyanı asli diye bir şey var mı? Hakikat olmayan bir sözü nasıl alıp onunla adamı yakıp kaç yıl hapse tıkarsınız? ” (HABER MERKEZİ)

habercankaya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu