Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Mayıs ayında 561 milyon lira SED ödemesi yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Mayıs ayında ihtiyaç sahibi ailelere çocuklarının giderlerini karşılamak amacıyla 561 milyon 123 bin 454 lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödendiğini bildirdi.

Bakan Yanık yaptığı yazılı açıklamada, çocuk politikalarının temelinde aile bütünlüğünün korunması ve çocuğun aile ortamında sağlıklı bir birey olarak yetiştirilmesi olduğunu belirtti.

Bu kapsamda ihtiyaç sahibi ailelere çocukları için sosyal ve ekonomik destek verdiklerini kaydeden Yanık, aile bütünlüğünün korunmasına ve çocukların aileleri ile birlikte geleceğe hazırlanmasına önem verdiklerini ve çocukların çocuk sahibi olmalarını engellemeyi amaçladıklarını belirtti. ekonomik ilişkiler nedeniyle ailelerinden ayrılmaktan.

SED ödemesi ile ihtiyaç sahibi ailelerdeki 178 bin çocuğun masrafını karşıladıklarını hatırlatan Yanan, şöyle devam etti:

“SED ile ailelerin ve çocuklarının temel ihtiyaçlarını ve eğitim giderlerini karşılıyoruz. Mayıs ayında ihtiyaç sahibi ailelere çocukları için toplam 561 milyon 123 bin 454 lira SED ödemesi yaptık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu