Yaşam

4 ayda 33 kilo veren Aziz Kiraz şaşırttı!

İSTANBUL (İGFA) –Aziz Kiraz, O Ses Türkiye yarışındaki başarılı performansıyla geniş kitlelere adını duyurdu.

Yarışmaya 17 yaşında katılan Kiraz, Hadise’nin takımında yer aldı. Geçtiğimiz aylarda Kiraz’ın son halini görenler şok olmuştu. Genç müzisyen 93 kilo almıştı. Hakan Aysev ile sahnede düet yaparken görüntülenen Kiraz’ın kilosu sosyal medyada da tartışıldı.

Ses sanatçısı ve dergi yazarı Onur Akay, Aziz Kiraz’ı şimdiki köşesine taşıdı.

33 kilo veren Kiraz’ın son halini paylaşan Akay, “Geçen yıl Aziz Ortaköy’de beni ziyarete geldiğinde çok şaşırmıştım. Tombul bir Saint Cherry ile tanıştım. Hatta fotoğraf çekilirken göbeği görünmesin diye arkama saklandı. Ancak Hakan Aysev ile düet yaparken potbelly formunu yakaladım. Bir an önce spora başlayıp kısa sürede kilo vermesi gerektiğini hem söyledim hem de köşeme yazdım. Daha sonra kiloya bağlı bazı rahatsızlıklar yaşayan Aziz, doktoru kilo vermesi gerektiğini söyleyince radikal bir karar almış ve azimle bunu başarmıştır. 4 ayda 33 kilo vererek karşıma çıkan Aziz Kiraz beni şaşırttı. Tanımakta zorlandım.” terimleri kullandı.

Aziz Kiraz 4 ayda nasıl kilo verdiğini şu sözlerle anlattı:

“Pandemi döneminde sahnemden ve seyircimden uzak olduğum için ciddi bir depresyon geçirdim ve 93 kilo aldım. Karaciğer ve şeker sorunları hat safhadaydı. Doktor kilo vermem gerektiğini söyledi. Ben de kilo vermeye karar verdim ve çok dua ettim. 4 aylık sürede 33 kilo verdim ve mide ameliyatı gibi herhangi bir cerrahi müdahale olmadan sadece spor ve nefes egzersizleri yaparak ve sağlıklı beslenerek 96 kilodan 63 kiloya düştüm. Şekeri, tüm sağlıksız yiyecekleri ve paketli yiyecekleri hayatımdan tamamen çıkardım. Şimdi çok formdayım. İstedikten sonra insanın yapamayacağı hiçbir şey yoktur.”

avcilar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu